Fundacja NA DOBRE była na Festiwalu Nauki Małego Człowieka 2014

Festiwal Nauki Małego Człowieka 2014 odbył się tradycyjnie w ostatnią sobotę i niedzielę września na Wydziałach Fizyki oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, oraz na campusie koło Wydziału Fizyki. W tym roku, Fundacja NA DOBRE wypełniając część swojej misji statutowej po raz kolejny wzięła udział w tej imprezie jako podmiot realizujący projekty edukacji nieformalnej.

 

Kilkadziesiąt pokazów przygotowanych specjalnie dla dzieci przez organizacje uczestniczące w festiwalu miało na celu wzbudzanie zainteresowań najmłodszych różnymi dziedzinami nauki i poprzez zabawę rozwijanie w nich ciekawości poznawczej. Bawiąc się z nimi i prezentując proste interaktywne doświadczenia oraz ciekawe prezentacje starano się rozwijać ich wyobraźnię, tłumaczyć podstawowe prawa natury. Dzieci zapraszano do „Szpitala” gdzie wspólnie z przyszłymi lekarzami leczyły lalki, miśki lub inne chore zabawki, a wszystko po to by przestały bać się lekarskiego fartucha. Zajęcia matematyczne stymulowały rozwój myślenia twórczego, fizyczne i chemiczne pokazywały fascynujące zjawiska a biologiczne wzbogacając wiedzę o naszych organizmach i otaczającej nas przyrodzie. Proponowano także pokazy oswajające z techniką – pomostem do przyszłości.
Podobnie jak w latach ubiegłych policjanci i strażacy zaprosili dzieci do swoich pojazdów, opowiedzieli o swojej pracy i o tym jak unikać pożarów. W tym roku dołączyli studenci z Koła Naukowego SKAP, z samochodem który na litrze benzyny może przejechać setki kilometrów, gimnazjaliści z Gorzyc Wielkich, którzy przedstawili ponad 100 zabawek fizycznych oraz firma Nik Show Polska, która przygotowała wiele ciekawych eksperymentów. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie zapraszała do Leśnego Miasteczka, w którym na uczestników oczekiwało szereg atrakcji. Między innymi można było dostać drzewka do samodzielnego zasadzenia i dalszej opieki.W tym roku miniFestiwal znowu wsparła “Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha”. Dziękujemyr za zaproszenie dr Janowi Grabskiemu z  Pracownii: Spektroskopii Mössbauerowskiej i Badań Magnetycznych Wydziału Fizyki PW.Więcej zdjęć z festiwalu na naszym profilu Fb tutaj:
https://www.facebook.com/fundacjanadobre/media_set?set=a.10203380301647432.1073741846.1208325557&type=1
i tutaj:https://www.facebook.com/fundacjanadobre/media_set?set=a.10203380180164395.1073741845.1208325557&type=3

Komentarze:

comments

Leave a Comment