Gorąca jesień

Po bardzo intensywnych wakacjach, które stały pod znakiem kataklizmu, który dokonał się w Gminie Wilków, nadeszła dla Fundacji nie mniej intensywna jesień. Co się wydarzyło dotychczas? Co wydarzy się w najbliższym czasie?

 

Od lipca realizowaliśmy działania związane ze wspieraniem mieszkańców Kolonii Wilków i innych najbardziej poszkodowanych wsi. Staraliśmy się też pamiętać o naszych przyjaciołach z wsi, które nie znalazły się pod wodą, jednak również ucierpiały w skutek powodzi. Idąc tropem dotychczasowych działań, postanowiliśmy zaprosić do współpracy artystów by wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Kosiorowa i Żmijowisk stworzyli dzieło, które ma być świadectwem kataklizmu. Starsza młodzież uczestniczyła w letnich warsztatach w mazurskim Wyknie. Tam, współpracując z naszymi partnerami z Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci Szansa, spędziliśmy dwa tygodnie. Pracowaliśmy nad wszystkim co wiąże się z bezpieczeństwem – od nauki pływania pod okiem dzielnych Ratowniczek WOPR, przez budowę łodzi, ich wykorzystanie oraz bezpieczeństwo ekologiczne, aż do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie zabrakło też okazji do wspólnej zabawy i wspierania zaangażowania w sprawy całej społeczności. Ten wątek pracy wychowawców SZANSY zaowocował powstaniem grupy inicjatywnej i wspólną pracą na warsztatach zorganizowanych w Dobrem w połowie września. Wspólnie z młodzieżą zaczęliśmy pracę nad kolejnym projektem. Zapewne wiosną zobaczymy efekty zapoczątkowanej teraz współpracy.
Starając się odpowiadać na zdiagnozowane potrzeby, rozpoczęliśmy również współpracę z Kazimierskim Towarzystwem Wiślanym. Na przystani w Kazimierzu Dolnym, młodzież z gminy Wilków pomagała w remoncie łodzi, które w maju i czerwcu dostarczały wodę i prowiant mieszkańcom, którzy nie opuścili gospodarstw w czasie powodzi.
Wszystkie te działania nie mogłyby się odbyć bez wsparcia finansowego Fundacji Wspomagania Wsi, która umożliwiła nam odpowiedź na wyzwania, które przyroda rzuciła mieszkańcom gminy Wilków. Nie bez znaczenia, byłą również pomoc udzielona nam przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Trzecia Fala z podwarszawskich Białobrzegów i Centrum Łowicka z warszawskiego Mokotowa. Pomogli nam również przyjaciele z Pracowni Ceramicznej Ośrodka Kultury Ochoty, Pracowni Plastycznej ANGOBA a także wielu znajomych i bliskich ludzi, którzy w obliczu wydarzeń w Wilkowie, nie pytając pośpieszyli z pomocą. Wśród nich byli również mieszkańcy niewielkiej wsi Nadma. Dziękujemy.
W najbliższym czasie pochłoną nas głównie sprawy organizacyjne, które musiały zejść na drugi plan wobec wysiłków związanych z działaniami po powodzi. Nie zapominamy jednak o przyszłości i o wcześniej już podejmowanych przez nas tematach. Wraz z większą ilością informacji (i zdjęciami :) ) z wakacji, przyjedzie też chwila na prezentacje planów na przyszły rok.
Tym czasem zapraszamy na wspólne, przedpremierowe zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, z którym od roku współpracujemy. Już w najbliższy czwartek (21.10) od 15.00 do 18.00. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu nadobre@op.pl jest do waszej dyspozycji

Komentarze:

comments

23 thoughts on “Gorąca jesień

 1. If some one wishes to be updated with most recent technologies afterward he must
  be pay a quick visit this website and be up to date every day.

 2. Greate post. Keep posting such kind of information on your page.
  Im really impressed by it.
  Hello there, You’ve performed a fantastic job.
  I will certainly digg it and for my part suggest
  to my friends. I am sure they will be benefited from this
  web site.

 3. Whᥱn yоu hаѵе a PC aand ⅼike presеnting ʏouг impression, уⲟᥙ may աish tօ try performing surveys tһаt
  аrе web frօm yօur hоme while seeking new services
  to produce а littⅼeextra cash.

 4. こんにちわ

  私は福岡の脱毛サロン選びの口コミについてのサイトを運営しています。誰もが知りたい勧誘や失敗のない脱毛サロン、脇脱毛する時のポイント、全国展開していて安心できる脱毛サロンを福岡で探すには?、福岡の?脱毛ラボはどんな感じ?、などなど全てまとめました。福岡で脱毛するならココがおすすめ。脱毛サロンに安心して通うには「ポイント」があります。今すぐクリックして確認してください。

 5. Outbound links are essentially links which works due to searchers who are engineers, the more seo company likely to have
  an answer to before you deep yourself to the Silver
  State. What are all these tasks without any professional help is
  just how seo company useful they are searching.
  So while deciding on the fourth or fifth page. Proper links should
  be structured and designed. The slang term that the company they are looking for your site listing
  if applied correctly. This means that there is no denying that search engines for about a product or service, caveat emptor.

 6. When she pushes her back, you position your pelvis at a degree that
  is somewhat above hers so that as you enter her, the shaft of your ‘little sibling’ will certainly be pushing strongly versus her clitoris.

 7. Pingback: film.polkiu.okt
 8. Pingback: gidrofob
 9. Hi, I think your blog might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, amazing blog!

 10. Pingback: 201702201702
 11. Pingback: tiodru

Leave a Comment