dzwon

Fundacja na morzu

Od dłuższego czasu informowałem o planowanym morskim rejsie Fundacji. Niestety pojawiły się pewne problemy techniczne i jacht nie mógł czekać na nas w Bergen. Te niedogodności nie stanęły nam jednak na przeszkodzie by zrealizować plan.
W ograniczonym składzie i na zmienionej trasie, ale przedstawiciele Fundacji znaleźli się na pokładzie S/Y Gedania. W dniach 18.08-24.08 pokonaliśmy 483 mil morskich na trasie: Kristiansand (Norwegia) – Gdańsk. Po drodze zajrzeliśmy jeszcze do Nexø na Bronholmie.
Fundację reprezentowali: Kuba Bartosiak z Rady Fundacji, Filip Fąfara (jako I Oficer!) i niżej podpisany. Towarzyszyliśmy osobom skrzykniętym przez armatora, by w trybie awaryjnym przeprowadzić jacht do Polski. Warunki momentami były mało korzystne. Wszystko jednak przebiegło pomyślnie.
Współzałogantom dziękuję za podróż i uczestnictwo w tej nieco szalonej wyprawie. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejną morską eskapadę Fundacji. Gdy tylko wrócimy do tej inicjatywy, zaproszenie do wzięcia w niej udziału z pewnością znajdzie się na stronie.
TEKST I FOTO: (MB)
Przekaż Dobre Wiadomości:

Komentarze:

comments

2 thoughts on “Fundacja na morzu

  1. Нmm it looks likje youг site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I’ll just sum
    іt up what I ѕubmitted and say, I’m thorouǥhly enjoying yojr blog.
    І too am an aspiring blog witer bսt I’m still new to everything.
    Do үou have any helpful hints for novice bⅼog writers?

    Ι’d really appгeciatte іt.

Leave a Comment