lawka

Zmiana społeczna na dobre

Niebawem będziemy wspominać pierwszą rocznicę ogromnej tragedii, która nawiedziła Wilków. W połowie maja minie rok od pierwszego spustoszenia dokonanego przez powódź. W możliwie twórczy sposób, staraliśmy się czerpać z tego trudnego doświadczenia. Była to dla nas trudna, ale bardzo pouczająca lekcja.

Patrząc w przyszłość – również tę nieodległą, wakacyjną – warto przypomnieć, od czego się zaczęła nasza przygoda z Powiślem Lubelskim. Hasłem, sygnałową trąbką do zaangażowania się w to przedsięwzięcie był projekt Pawła Althamera. Jego współpraca z Lesławem Frączkiem – malarzem z Dobrego, została podsumowana ustawieniem na Skarpie Dobrskiej ŁAWKI.
Film opowiadający historię współpracy dwóch artystów pokazywany był Szwajcarii, Austrii i w Polsce. W naszej pamięci zapadł przede wszystkim pokaz na boisku szkoły w Dobrem, który odbył się 14 lipca 2005 r. Później film pokazywano wielokrotnie w nieformalnych sytuacjach. Dla wielu osób, był to pierwszy kontakt z Fundacją. Szykując plany na zbliżający się sezon nie możemy zapomnieć o naszym „micie założycielskim”.
W pewnym sensie to właśnie ŁAWKA, wraz z jej trudną historią, jest źródłem kolejnych działań. Jest też ilustracją filozofii przyświecającej FND. Chcemy, by każde nasze przedsięwzięcie zawierało się w podobnej wymianie doświadczeń i możliwości partnerów ze wsi i z miasta.  
Prace Lesława Frączka i film Pawła Althamera pokazywane były w Zurychu i Wiedniu. 

Ustawieniu ławki w Dobrem (15 lipca 2005 r.) towarzyszył radosny (weselny) nastrój.
FOTO: R.SZAMBELAN
TEKST: M.BARGIELSKI
Przekaż Dobre Wiadomości:

Komentarze:

comments

8 thoughts on “Zmiana społeczna na dobre

 1. Wow, amazing weblog layout! How long have you ever been running a blog for?
  you made blogging glance easy. The overall look of your site is great, as well as the content material!

 2. I see interesting articles here. Your blog can go viral easily, i
  know sneaky method to get massive traffic from social sites.

  For more info search google for: fejlando’s tips

 3. はじめまして。
  ldlコレステロールがたまると非常に危ないと言われているのは常識です。私は会社の検診で悪玉コレステロールや中性脂肪の数値が年々上がっていました。そんな時に見つけたのがきなりです。大変大量のサプリを試した結果、最終的にこれに辿り着いたという話です。健康な日常生活をずっと続けたいと思っている人はよろしければチェックしてみて下さい。

 4. Usually I don’t read article on blogs, but I wish to say that this
  write-up very compelled me to check out and do it! Your writing taste has been surprised me.

  Thank you, very great post.

Leave a Comment